Trwa tydzień spisowy

źródło zdjęcia: Pixabay

W całej Polsce trwa tydzień spisowy, zachęcający mieszkańców do wzięcia udziału Narodowym Spisie Powszechnym. Do akcji przyłączyły się także urzędy gmin z powiatu ostrowieckiego.


W gminie Bodzechów spisać się można w godzinach od 7 do 15.
– Służymy wszelką pomocą, utworzyliśmy specjalne stanowisko na którym można się spisać, oddelegowaliśmy także pracownika, który pomaga przy tej procedurze. – mówi Małgorzata Sobieraj, sekretarz Urzędu Gminy Bodzechów.
Podkreśla, że do piątku każda osoba, która zdecyduje się przyjść do urzędu i dokonać spisu otrzyma słodki upominek.
Podobnie jest w Urzędzie Miasta i Gminy Kunów.
– Warto się spisać, ponieważ uaktualnione zostaną dane krajowe, które wykorzystywane są przez wiele instytucji, także samorządowych, a ostatni spis miał miejsce kilka lat temu. Utworzyliśmy specjalne stanowisko na którym można się spisać, oddelegowany pracownik pomaga wszystkim osobom, które mają z tym problem – zachęca burmistrz Lech Łodej.
Dodaje, że podobnie jak w innych urzędach na mieszkańców czekają niespodzianki. Każda osoba, która dokona spisu otrzyma paczkę słodkich cukierków – krówek.
Przypomnijmy, że urząd w Kunowie czynny jest w godzinach od 7:30 do 15:30.
Na drobny prezent mogą też liczyć w tym tygodniu mieszkańcy gminy Waśniów. Ta gmina jest w czołówce – jeżeli chodzi o liczbę spisanych osób nie tylko w województwie świętokrzyskim ale w całym kraju.

/bart/

Ważne wydarzenia