Koncert finałowy 22.edycji Sceny Dla Ciebie wreszcie się odbędzie

żródło: pixabay.com

7 razy odwoływany ze względu na pandemię i wreszcie, 20 czerwca się odbędzie. Mowa oczywiście o finałowym koncercie 22.edycji 'Sceny Dla Ciebie’ organizowanym każdego roku przez kielecki Dom Kultury 'Zameczek’.

– Ciągłe zmiany terminów były dla nas, organizatorów strasznym przeżyciem. Bardzo nam zależało na tym, aby koncert, pomimo trudnych warunków pandemicznych się odbył – mówi dyrektor Teresa Wołczyk-Rosołowska. – Ten festiwal został stworzony dla młodych, utalentowanych wokalistów i zespołów z naszego regionu. Po to jest organizowany rokrocznie, aby stworzyć tym młodym ludziom szansę artystycznego rozwoju, dlatego nie traciliśmy nadziei. Chcieliśmy, żeby koncert się odbył. Rozważaliśmy nawet opcję koncertu on-line, ale nie to jednak to samo, co spotkanie z żywą publicznością – dodaje.

Koncert zaplanowano na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury o godzinie 17-tej. Do finału zakwalifikowało się ponad 20 artystów. Na scenie wystąpi 16 wokalistów, 5 małych form wokalnych oraz 4 zespoły. Ostrowiec i powiat ostrowiecki będzie reprezentować, m.in. wokalistka Julia Tłuczkiewicz. W kategorii małych form wokalnych powalczą Pandorki oraz zespół Cameleon z Waśniowa. W drugiej części 22. edycji koncertu oprócz zdolnych, młodych artystów z całego województwa świętokrzyskiego na scenie pojawi się kielecki zespół HOOK, a nie jak pierwotnie planowano zespół FEEL. – Zespół HOOK jest to czteroosobowa kapela z województwa świętokrzyskiego prężnie funkcjonująca na rynku muzycznym od 6 lat. Maja na swoim koncie dwie płyty. Natomiast zespół FEEL wystąpi oczywiście, ale w kolejnej edycji Sceny Dla Ciebie. Nie zrezygnowaliśmy z ich występu. Musieliśmy po prostu przesunąć to w czasie – wyjaśnia dyrektor 'Zameczka’.

Eliminacje do kolejnej, 23. edycji festiwalu rozpoczną się w listopadzie, a koncert finałowy odbędzie się 16 grudnia tego roku.

/paw/

Ważne wydarzenia