Wolne miejsca w gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

żródło: pixabay.com

W ostrowieckich przedszkolach gminnych i oddziałach 'zero’ w szkołach podstawowych jest jeszcze ponad 60 wolnych miejsc. Dodatkowy nabór do placówek ruszy 1 czerwca.

– Kiedy zakończyliśmy postępowanie rekrutacyjne w przedszkolach w ramach pierwszego naboru mieliśmy około 21-22 wolnych miejsc. Natomiast w oddziałach przedszkolnych – klasach „zero” – prowadzonych przez szkoły około 45 wolnych miejsc. Oczywiście sytuacja jest bardzo dynamiczna – informuje Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji w ostrowieckim urzędzie miasta. Dodaje, że oddziały przedszkolne funkcjonują tylko w kilku placówkach. – Ze względu na brak zainteresowania klasy zero nie zostaną uruchomione w szkołach podstawowych nr 3,5 i 7 – wyjaśnia naczelnik edukacji.

Rodzice, którzy wcześniej nie zapisali dziecka do żadnej z placówek mają jeszcze szansę, by to zrobić. Dokumenty można będzie ponownie składać przez pierwsze dwa tygodnie czerwca. Nabór został już zakończony w przedszkolach nr 12 na osiedlu Słonecznym, 16-tce na Pułankach i 19-tce na Ogrodach. W pozostałych placówkach przedszkolnych i w klasach 'zero’ prowadzonych w gminnych szkołach podstawowych są jeszcze wolne miejsca.

Zasady rekrutacji uzupełniającej są takie same, jak w pierwszym naborze.
/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia