Krzemienny Krąg rozstrzygnął konkurs. Powstaną nowe firmy, miedzy innymi pracowania ceramiki szlachetnej

Dziewięć z szesnastu złożonych wniosków otrzyma dofinansowanie na założenie nowych działalności gospodarczych. Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg’ w poniedziałek rozstrzygnęła konkurs, w którym miała do rozdysponowania blisko 883 tysiące złotych.

– Kwota na podejmowanie działalności, o którą się ubiegali wnioskodawcy to 95 tysięcy złotych dofinansowania i nie jest wymagany wkład własny. Dzięki tym funduszom powstaną między innymi nowe miejsca rekreacyjne, będzie uruchomiona działalność w zakresie poprawy kondycji, powstanie pracownia ceramiki szlachetnej oraz beer truck, czyli mobilny bar serwujący ciekawe gatunki piwa – mówi Justyna Chamera, koordynatorka projektu.
Dzięki dotacjom, w gminach działających na terenie LGD powstaną też nowe podmioty noclegowe, działalność rozpocznie firma świadcząca usługi wspinaczkowe, ale też firma budująca – tak zwane – zielone parkingi z parkingowych kratek.
Umowy z wnioskodawcami zostaną podpisane po ocenie całego konkursu w Świętokrzyskim Biurze Rozwoju Regionalnego w Kielcach.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia