Pracownicy MOPS wciąż robią zakupy seniorom w potrzebie

Ponad 45 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej otrzymał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowcu na wsparcie seniorów w wieku 70 plus w ramach akcji „Wspieraj Seniora”. Chodzi o pomoc w zakupach, co na początku pandemii koronawirusa cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

-Seniorzy, głównie chodzi o osoby, które obawiają się wychodzić z domu w obawie przed zakażeniem, ale też osoby z ograniczeniami ruchowymi, mogą liczyć na zrobienie im zakupów produktów żywnościowych, higienicznych oraz leków. Zakupy te wykonują nasi pracownicy i stażyści. Co ważne, wszyscy mają identyfikatory, a wizyta jest dla bezpieczeństwa seniorów wcześniej umawiana –
mówi Joanna Basińska, kierownik Działu Usług Opiekuńczych w ostrowieckim MOPSie. Przypomina, że po raz pierwszy niewielkie środki na realizację zadania otrzymali w listopadzie ubiegłego roku. Później dwukrotnie zabiegali o utrzymanie finansowania i w kwietniu otrzymali fundusze, które pozwolą pomagać seniorom do końca roku. Co ważne, nie ma limitu osób, którym będą mogli świadczyć takie usługi. Wystarczy mieć powyżej 70ciu lat i zgłosić zapotrzebowanie. Odbywa się to telefonicznie pod numerami 41 276 76 57 i 41 276 76 42.

/mag/

Ważne wydarzenia