Sentymentalny konkurs dla seniorów

źródło: aplikuj.pl/konkurs-praca-na-dawnej-fotografii

Do 4 czerwca osoby z województwa świętokrzyskiego i łódzkiego, które ukończyły 50 lat mogą wziąć udział w konkursie pt. 'Praca na dawnej fotografii’. Ma on na celu ukazanie, jak bardzo zmieniły się warunki społeczno-kulturowe i życie zawodowe Polaków na przestrzeni ostatnich kilku dziesięcioleci.

– To wspaniała okazja, żeby uwiecznione na zdjęciach chwile przypomniały nam wszystkim, jak kiedyś wyglądała praca i życie, by podzielić się swoimi wspomnieniami z młodym pokoleniem – mówi Paulina Bijas, koordynatorka projektu. – Jest to konkurs przeznaczony dla seniorów, głównie dla osób, które ukończyły 50 rok życia. W poprzednich edycjach był on dedykowany dla osób od 60 roku życia, dlatego już nie zmienialiśmy nazwy. Żeby te osoby nie poczuły się urażone i pokrzywdzone, że mają 50 lat i są nazywane seniorami, dlatego chciałam się tutaj wytłumaczyć. Chcemy zaktywizować te osoby, ponieważ teraz są ciężkie czasy. Często trzeba siedzieć w domu, nie można nigdzie wyjść, dlatego chcieliśmy, żeby te osoby zapomniały o problemach i powspominały stare dobre czasy – dodaje.

– Jedyne co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie to wybrać 3 najlepsze zdjęcia z domowej kolekcji z dawnej pracy i wysłać je do redakcji portalu aplikuj.pl poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy. Tam też można oglądać zdjęcia z poprzednich edycji konkursu, który cieszył się sporym zainteresowaniem wśród seniorów z innych województw – podkreśla Paulina Bijas.

O tym, jak wypadło województwo świętokrzyskie na tle innych regionów Polski przekonamy się 14 czerwca, kiedy ogłoszone zostaną wyniki konkursu.

Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia