Ruszają zapisy dzieci na wakacyjne dyżury w przedszkolach

żródło: pixabay.com

W okresie wakacyjnym na terenie Ostrowca będą działały cztery przedszkola prowadzące tzw. wakacyjne dyżury. Będą je pełniły przedszkola publiczne prowadzone przez gminę według harmonogramu. To ważna informacja dla pracujących rodziców szukających opieki dla dzieci.

– Od 1 do 15 lipca dyżur będzie prowadziło przedszkole nr 5 przy ulicy Jasnej. Od 16 do 31 lipca opiekę nad dziećmi sprawować będzie przedszkole nr 11 przy ulicy Wspólnej. Po niej, od 2 do 16 sierpnia dyżur obejmie przedszkole na Stawkach, a wakacyjne dyżury zakończy ostrowiecka „19” na Ogrodach – mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji w ostrowieckim urzędzie miasta. Rodzice w terminie do 7 czerwca powinni zgłaszać chęć zapisania dziecka na dyżur wakacyjny. – Dyrektorzy będą chcieli przygotować placówkę do pobytu dzieci. Wiadomo, że grupa przedszkolna nie może liczyć więcej niż 25 podopiecznych. Tak więc, właściwy sposób zadeklarowania udziału w takich zajęciach potwierdzony przez rodzica musi mieć miejsce, aby dyrektor miał możliwość zapewnienia odpowiednią ilość kadry pedagogicznej – wyjaśnia i zapewnia, że w wakacje nigdy nie zabrakło miejsca dla chętnych. – Ja nie pamiętam takiej sytuacji, nigdy taka sytuacja się nie zdarzyła. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że na początku rodzice deklarują pobyt dziecka, jest duże zainteresowanie, po czym jak dochodzi do dyżuru danej placówki to okazuje się, że wielu rodziców rezygnuje z tej opieki letniej – dodaje naczelnik Malinowski.

Warto przypomnieć, że letnie dyżury dedykowane są dla rodziców, którzy nie mogą pogodzić pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem w okresie wakacji.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia