Centrum kształcenia Ustawicznego przygotowuje nowy kierunek nauki – to podologia

żródło: pixabay.com

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu wprowadza nowy kierunek kształcenia. Podologia, bo o niej mowa zajmuje się zarówno leczeniem jak i profilaktyką chorób stóp.

Dyrektor Aneta Pierścińska-Maruszewska mówi, że podologia jest w Polsce jeszcze dziedziną raczkującą, choć z drugiej strony widać coraz większe zapotrzebowanie na tego typu usługi. Dodaje, że szkoła nawiązała współpracę z chirurgiem podologiem doktorem Robertem Burdą oraz podologiem Anną Lubecką-Detko, którzy od września będą prowadzić zajęcia dla słuchaczy.
– Ja się bardzo cieszę, że w Ostrowcu ktoś zwrócił uwagę na taką dziedzinę jak podologia. Patrząc na rozwój podologii w świecie czy europie, a także w Polsce, bo są ośrodki w kraju prężnie działające, które wyśmienicie spełniają swoje zadania, ale są również miejsca, gdzie tej patologii brakuje. Ostrowiec może więc się wyróżniać na mapie Polski, że podologia tu zaistnieje – zaznacza doktor Burda. Zaznacza, że do wykonywania zawodu podologa potrzebna jest wiedza z dziedzin diabetologii, dermatologii, chirurgii, ortopedii, opatrywania ran i technik zaopatrzenia ortopedycznego. Podolodzy zajmują się także profilaktyką i leczeniem stóp sportowców.

Rekrutacja na nowy kierunek już się rozpoczęła i potrwa do połowy sierpnia. – Szkoła jest zaplanowana na dwa lata. Będzie funkcjonowała w formie stacjonarnej, co oznacza, że niewiele się zmieni. Zajęcia będą odbywały się nadal w piątki, soboty i niedziele z tym, że co tydzień z mniejszą liczbą godzin niż to było dotychczas w trybie zaocznym – informuje dyrektor Pierścińska-Maruszewska.
Jednak warunkiem uruchomienia kierunku jest zgromadzenie minimum 20 osób chętnych do kształcenia w zawodzie podologa.

/paw/

Ważne wydarzenia