Trzydziestoletnia historia samorządu i miasta w albumie. Można go kupić

Przygotowywany przez prawie rok trzystu stronicowy album ’30 lat samorządności. Ostrowiec Świętokrzyski 1990-2020″ jest już do kupienia. Na zlecenie gminy Ostrowiec z okazji przypadającego w ubiegłym roku jubileuszu 30-lecia samorządu w Polsce wydało go Miejskie Centrum Kultury.

Album dziś na konferencji zaprezentowali prezydent Jarosław Górczyński i dyrektor MCKu Jacek Kowalczyk. – Mam nadzieję, że przypadnie on Państwu do gustu. On też pokazuje przemiany, jakie zaszły w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niektóre są już nie do odwrócenia, bo czy Cukrownia Częstocice, która tu kiedyś funkcjonowała, czy wiele zakładów już nie istnieje, ale zmiany widać na naszych ulicach, w infrastrukturze. On pokazuje jak czas zmienia Ostrowiec Świętokrzyski. Mogę pogratulować poprzednikom i osobom, które kształtowały to miasto i powiedzieć, że to był dobry czas dla Ostrowca Świętokrzyskiego. Z nadzieją dzięki temu mogę patrzeć na przyszłość – podkreślał prezydent Górczyński zaznaczając, że przez wydanie albumu chcieli oddać szacunek radnym, prezydentom wszystkich kadencji, bo wszyscy oni kształtowali Ostrowiec Świętokrzyski.
Album zawiera jednak przede wszystkim fotografie z opisami miejsc, ludzi i przemian. – Pomysł pana prezydenta, żeby załączyć także fotografie z Ostrowca na początku istnienia samorządów spowodował, że ten album ma też swoją dynamikę i możemy zobaczyć te zmiany wokół nas – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.
Wydawnictwo przygotowali Artur Bartkiewicz z Biura Wystaw Artystycznych, Justyna Łada z Urzędu Miasta i Jacek Kowalczyk. W opracowanie tekstów włączyli się też Zbigniew Wesołowski i Norbert Zięba.
Album ’30 lat samorządności. Ostrowiec Świętokrzyski 1990-2020′ można kupić w Miejskim Centrum Kultury w cenie 70 złotych. Wydrukowany został w nakładzie jest 1000 sztuk.

/mag/

Ważne wydarzenia