Sprawa radnego Mateusza C. wraca do sądu. Proces rusza pod koniec maja

Sprawa o znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów przez radnego miejskiego Mateusza C. podczas interwencji w jego domu będzie rozpatrywana podczas zwykłego posiedzenia przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wcześniej ten sąd obradując w trybie zaocznym, czyli bez udziału stron, przesłuchań i wniosków dowodowych uznał go winnym zarzucanych przez prokuraturę czynów i nakazał zapłatę grzywny w wysokości czterech tysięcy złotych, zasądził też po tysiąc złotych nawiązki dla obu policjantów i obciążył Mateusza C. kosztami postępowania w wysokości ponad tysiąca złotych. – Wpłynął sprzeciw od wyroku nakazowego wydanego w tej sprawie. Sąd wyznaczył posiedzenie, celem kontynuowania postępowania dowodowego i rozpoznania tej sprawy na 25 maja o godzinie 11 – informuje sędzia Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach. Sprzeciw złożyła obrona oskarżonego.
Przypomnijmy, że do policyjnej interwencji w domu Mateusza C., gdy miał naubliżać funkcjonariuszom i kopnąć jednego z nich w klatkę piersiową i twarz doszło 13 stycznia.
Mateusz C. do Rady Miasta dostał się z list Prawa i Sprawiedliwości. Był wiceprzewodniczącym klubu radnych, ale tuz po styczniowym zdarzeniu został usunięty z partii. Obecnie jest zatrudniony w urzędzie marszałkowskim, ale przebywa na zwolnieniu lekarskim.

/mag/

Ważne wydarzenia