Uczeń THM w finale prestiżowego konkursu

Wielki sukces tegorocznego maturzysty, absolwenta kierunku technik mechatronik w dawnym THMie. Patryk Batorski dostał się do finału 4. Mistrzostw Polski w Programowaniu Sterowników PLC, organizowanych przez Politechnikę Wrocławską.

Jak sam mówi, pierwsze egzaminy maturalne, które już za nim, były łatwe. Dopiero teraz czeka go wyzwanie – czyli finał pod koniec maja, od którego dużo zależy. – Chciałbym po prostu być na podium, aby mieć lepszy start na studia i móc pokazać się przyszłym pracodawcom z jak najlepszej strony. Już podczas tych finałów planowane jest spotkanie z przedstawicielami wielu firm, więc najlepsi będą mogli otrzymać propozycję dobrej pracy – mówi finalista, podkreślając, że sukces jest efektem długich przygotowań. – Przyłożyłem się pracy. Bardzo dużo rozwiązywałem zadań, szukałem jak najlepszych rozwiązań, żeby nie mieć wątpliwości, że jakieś zadanie źle rozwiążę. To się opłaciło, bo jestem w finałach – dodaje.
Sterowniki PLC to małe urządzenia które wykorzystywane są do prostego i szybkiego sterowania na przykład oświetleniem, wiatrakami i innymi systemami w fabrykach i nie tylko. Napisany program ma spowodować oczekiwane działanie tych systemów.
Warto dodać, że konkurs kierowany jest do uczniów szkół średnich, ale także studentów uczelni wyższych. Dwa lata temu inny uczeń THM, Piotrek Czekaj, wywalczył w jednej z kategorii tytuł mistrza Polski. – Ja młodzieży podrzucam zadania i problemy techniczne do rozwiązania, a oni rozwiązują. Takie przygotowania prowadzone są także w ramach normalnych zajęć szkolnych, przygotowujących do egzaminu zawodowego – mówi Radosław Moskal, nauczyciel i opiekun uczniów.
Za Patryka Batorskiego i jego sukces w finale Mistrzostw Polski w Programowaniu Sterowników PLC trzymamy kciuki.

/mag/

Ważne wydarzenia