Mieszkańcy Starachowic zdecydują, na co wydać 600 tysięcy złotych

W Starachowicach startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Różnić się będzie od poprzednich tym, że mieszkańcy mogą zgłaszać nie tylko projekty bardzo lokalne, np. osiedlowe, ale także projekty ogólnomiejskie.

– Będzie on dotyczył większej ilości osób na terenie naszego miasta, dlatego zachęcam do tego, żeby wczytać się w dokumenty związane z projektem Budżetu Obywatelskiego. Pomyśleć o tym, jaki wniosek byłby najlepszy do realizacji i przekonać do tego większość osób, które będą uczestniczyły w głosowaniu – mówi prezydent Marek Materek.

Tegoroczny Budżet Obywatelski wynosi 600 tysięcy zł. Propozycje do niego zgłosić może każdy, kto ukończył 16 lat i jest zameldowany na terenie miasta. Wystarczy pod projektem zebrać 10 podpisów. Zgłaszać je będzie można do 30 czerwca. Po przejściu formalnej weryfikacji projekty zostaną poddane pod głosowanie. Będzie można oddać głos przez internet, ale także tradycyjnie w siedzibie urzędu miasta.

W tym roku Starachowice realizują 4 projekty zgłoszone w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Trwa budowa I etapu ulicy Lutosławskiego. Miasto przygotowuje się do kolejnych. – Wśród tych projektów będzie budowa skate-parku pod skałkami przy al. Armii Krajowej oraz zagospodarowanie skweru przy ul. Zakładowej, na którym powstanie mini tężnia solankowa – dodaje prezydent Starachowic.

Mieszkańcy Starachowic na głosowanie będą mieli dwa tygodnie. Odbędzie się ono we wrześniu, a zwycięskie projekty realizowane będą w przyszłym roku.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia