Seniorka z Ostrowca zaufała oszustowi i przekazała mu prawie 80 tysięcy złotych

Blisko 90 tysięcy złotych oddała wczoraj fałszywemu policjantowi 78-latka z Ostrowca Świętokrzyskiego. Seniorka uwierzyła, że pomaga policji w działaniach operacyjnych i dzięki przekazaniu majątku funkcjonariuszowi ustrzeże się przed kradzieżą.

– Kobieta część pieniędzy wraz z biżuterią zapakowała i wyrzuciła przez okno. Odebrał je fałszywy funkcjonariusz. Po kolejne pieniądze 78-latka wybrała się do banku. Wypłaciła w placówce około 30 tysięcy złotych i pozostawiła je we wskazanym przez oszustów miejscu – mówi Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.
Kobieta nie nabrała podejrzeń nawet, gdy odebrała kolejny telefon od fałszywego policjanta, któremu udało się ustalić, że zostały jej jeszcze jakieś oszczędności. Przed utratą całego majątku uratował seniorkę pracownik banku, który zareagował, gdy 78-latka powtórnie przyszła do placówki wypłacić resztę zgromadzonych na koncie pieniędzy. Za jego namową kobieta zgłosiła sprawę na policję.
Policja przypomina, że nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy czy numerów konta, nie informuje o swoich działaniach przez telefon. Apeluje też do rodzin seniorów, by rozmawiali z nimi i przestrzegali przed oszustami, wyjaśniając mechanizm wyłudzania oszczędności metodą na policjanta lub na wnuczka.
Każde podejrzenie o próbę wyłudzenia pieniędzy, jak zaznacza Rafał Dobrowolski, należy zgłaszać policji.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia