Punkt szczepień masowych gotowy do pracy

Punkt szczepień masowych w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Sandomierskiej gotowy do pracy. W dużej hali sportowej gminnej placówki z bezpośrednim wejściem od strony wewnętrznego parkingu zainstalowane zostały już i wyposażone w niezbędny sprzęt 4 boksy. Jest duża poczekalnia, punkt rejestracyjny i konieczne do sprawnej obsługi mieszkańców zaplecza.

– My jesteśmy gotowi. Jutro ten punkt będzie odbierał kielecki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia – mówiła na konferencji prasowej Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, podkreślając znaczenie współpracy w jego przygotowaniu. – Wyposażenie jest wspólne, od miasta, starostwa i szpitala. Za całą obsługę odpowiadać będzie szpital – dodała.
– Cieszę się, że w końcu posłuchano rad samorządów i włączona samorządy do współpracy przy tych szczepieniach. Mam nadzieję, że ta szczepionka na poniedziałek dojedzie, bo od tego zależy powodzenie całego przedsięwzięcia – mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Przepustowość punktu, który – jeżeli dojadą szczepionki – miałby zacząć działać w najbliższy poniedziałek, to 500 szczepień na dobę. – Nadal utrzymujemy punkt szczepień w szpitalu, więc jeżeli na terenie szpitala udałoby się zaszczepić kolejnych 500 osób, to jesteśmy w stanie, przy jednej zmianie, szczepić około 4 tysięcy osób tygodniowo. To znacznie więcej niż zakłada Narodowy Program Szczepień w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców powiatu – mówi dr Adam Karolik, dyrektor medyczny ostrowieckiego szpitala. Podkreśla, że są w stanie, przy wystarczających dostawach szczepionek, podwoić liczbę wykonywanych w obu punktach szczepień.

W punkcie szczepień masowych będzie można się także zarejestrować na szczepienie, ale dla osób zapisywanych na miejscu przewidzianych jest tylko 10 proc. dostarczanych dawek. 90 proc. będzie przeznaczanych dla osób rejestrujących się przez internet, infolinię lub sms.- To nie jest nasza decyzja, tylko decyzja centralna, więc prosimy wybierać tę internetową lub telefoniczną drogę rejestracji, pomóc w zarejestrowaniu się osobom starszym – apeluje dyrektor Karolik.
Jeszcze przed poniedziałkiem dla punktu w Centrum Kształcenia Ustawicznego uruchomione zostaną specjalne linie telefoniczne. Jeżeli przed poniedziałkiem do Ostrowca dotrą szczepionki, to w pierwszej kolejności kierowani tam będą mieszkańcy, którzy mają umówiony termin szczepienia w punkcie przy szpitalu. Do takich osób zadzwonią pracownicy obsługi. Później do punktu kierować będzie już system Narodowego Programu Szczepień.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia