Nie poprawi komfortu jazdy. Remont drogi 754 ma 'zapewnić bezpieczeństwo”

Do końca maja Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach planuje wykonać remonty cząstkowe na drodze 754 w Ostrowcu, czyli głównym ciągu komunikacyjnym w mieście od mostu na Alei 3 Maja do wyremontowanej już ulicy Bałtowskiej.

Maciej Grzeszczak, zastępca dyrektora do spraw utrzymania sieci drogowej jednostki podkreśla, że nie będzie to duży remont, a asfaltowe łaty będą nieduże, od 5 do maksymalnie 50 metrów kwadratowych. – Remontowane będą ubytki, które zagrażają bezpieczeństwu. Nie będzie to remont, który poprawi komfort jazdy, a jedynie zagwarantuje bezpieczeństwo do czasu rozbudowy tej drogi – mówi urzędnik i przyznaje, że remontu drogi, która jest w fatalnym stanie, nie należy się spodziewać w tym roku. – Z naszej strony czekamy tylko na finansowanie. Świętokrzyski Zarząd już uzyskał decyzje ZRID w maju zeszłego roku. Na ten rok przewidziane jest sporządzanie operatów wywłaszczeniowych i pierwsze wykupy gruntów. O robotach budowlanych w tym roku nie możemy jeszcze powiedzieć, że one się rozpoczną w tym roku – dodaje.
Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach i radny PiS w Radzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim nie chciał dziś rozmawiać o przygotowaniach do rozbudowy tej drogi. W rozmowie telefonicznej powiedział tylko, że trwa 'przymierzanie’ – jak to określił – tej inwestycji do programów, z których można sfinansować to zadanie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia