Policja podsumowała świąteczny weekend

Święta w cieniu pandemii były spokojne i bezpieczniejsze niż zwykle. Na drogach powiatu nie doszło do ani jednego wypadku. Policja odnotowała 8 kolizji drogowych.  Zatrzymanych zostało jednak aż pięciu pijanych kierowców

– Rekordzistą okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, który wczoraj podróżował po terenie naszego miasta mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji. Zatrzymany został na Alei Jana Pawła II. Tak, jak pozostałym grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Wszystkie sprawy będą skierowane do sądu i to sąd zadecyduje o losie każdego z tych kierowców.
Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było najpewniej przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia, które zakończyło się dachowaniem samochodu. Doszło do tego w Niedzielę Wielkanocną kilka minut przed 22.00 przy ulicy Świętokrzyskiej. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 25-letni mieszkaniec gminy Waśniów, prawdopodobnie w wyniki niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji, w wyniku czego pojazd dachował. Kierujący został zabrany przez załogę pogotowania do szpitala – opowiada Ewelina Wrzesień. Młody kierowca na szczęście doznał tylko ogólnych potłuczeń.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia