Bajkowy dom w Dołach Biskupich

W miejscowości Doły Biskupie, niedaleko Kunowa jest dom, który zwraca uwagę mieszkańców i osób odwiedzających tę miejscowość.

Wszystko za sprawą pasji Jerzego Trojanowskiego, który swój dom i jego otoczenie od ponad 15 lat oświetla tysiącami światełek i ozdób. Radiu Ostrowiec opowiedział o swojej pasji.

– Zawsze marzyłem by zamieszkać w bajkowym domu, by było kolorowo, bajkowo i romantycznie. Bo ja jestem urodzonym romantykiem i optymistą. Te dekoracje i kolory dają mi radość i ukojenie po dniu spędzonym w pracy. Mój dom oglądają nawet turyści z innych części kraju – podkreśla z dumą pan Jerzy.

Jako pierwsze dekoracje w ogrodzie pana Jerzego pojawiły się sanie z marzanną w środku. Do tej pory wspomina je z nostalgią. Później z biegiem czasu doszły malowidła na elewacji domu, oczka wodne, ozdoby i specjalne tematyczne oświetlenie. Dekoracje na posesji pana Jerzego zmieniają się  7 razy w roku. Na nowe aranżacje można liczyć z okazji Świąt Bożego Narodzenia, czy Walentynek. Bajkowe i kolorowe postaci pojawiają się także latem i jesienią. Jak podkreśla Jerzy Trojanowski, dekorowanie posesji sprawia mu przyjemność i daje dużo szczęścia. A najnowszą dekorację będzie można oglądać za kilka dni. Podkreśli nadchodzące Święta Wielkanocne i symbole z nimi związane.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia