Ostrowiec szykuje się na wiosnę

Referat zieleni i Zakład Usług Miejskich rozpoczęli prace porządkowe na ulicach i terenach zielonych, a także pielęgnacyjne na rabatach. Wkrótce nasadzenia.

– Prace rozpoczęliśmy od sprzątania po sezonie zimowym, a więc od grabienia trawników, mycia ławek, zbierania śmieci, a po ustąpieniu tych nocnych przymrozków będziemy przystępować do zdejmowania okryć zimowych z roślin. Już teraz czyścimy byliny, przycinamy krzewy – mówi Milena Gawąd, szefowa referatu zieleni w ostrowieckim magistracie. Dodaje też, że już są przygotowani do nasadzeń w miejskich gazonach i na rondach bratków, które lubią chłód. – Przywitamy wiosnę jak zwykle bratkami, niezapominajkami, stokrotkami, ale w pierwszej kolejności na wybieg wkroczą rośliny cebulowe, czyli tulipany, które sadziliśmy na jesieni w nowych lokalizacjach. Pojawią się w tym roku wzdłuż głównej alei w Parku Miejskim od strony ulicy Mickiewicza, ale będą tez w innych punktach w mieście, a taka łączka z narcyzów pojawi się, jak co roku, na Rondzie Republiki Ostrowieckiej. Tam narcyzom będą towarzyszyć bratki w ciepłych kolorach żółtych i pomarańczowych – wyjaśnia Milena Gawąd. Różowe, błękitne i białe bratki pojawią się też przy ulicy Okólnej, Kościelnej.

Kwietniki i rabaty miejskie w kolejnych miesiącach i porach roku będą odświeżane. – W przestrzeniach zurbanizowanych odchodzi się od powielania schematów i w tym roku kompozycje kwietne w Ostrowcu będą nawiązywać do natury – zapowiada Milena Gawąd. – Chcemy, żeby nasze miasto było miastem kwiatów i w tym roku pojawią się nowości. Standardowo będą begonie, będzie szałwia, będą pelargonie, ale pojawi się również gaura, kosmos, dalie. Będą one uzupełniane ozdobnymi trawami, które, jak widzieliśmy w zeszłym roku, nadają lekkości, ruchu kompozycjom – mówi urzędniczka.
Jeżeli pogoda pozwoli, to pierwsze nasadzenia bratków będą mogły się rozpocząć już w przyszłym tygodniu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia