Ostrowiecka grupa „Speed” zatrzymywała prawa jazdy

źródło zdjęcia: Pixabay

W weekend policjanci z ostrowieckiej grupy 'Speed’ kolejny raz musieli zatrzymywać prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.


Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu mówi, że tylko w piątek z uprawnieniami na trzy miesiące pożegnało się trzech kierowców.
– Jako pierwszy w ręce ostrowieckich mundurowych kilka minut po godzinie 7 wpadł 26-letni mieszkaniec Kielc. W miejscowości Dobruchna rozpędził on swojego dostawczego fiata do 110 km/h. Niespełna dwie godziny później w miejscowości Stara Słupia do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący pojazdem marki Jeep. 57-letni ostrowczanin przekroczył dozwoloną prędkość o 60km/h – wyjaśnia.
Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 42-letni mieszkaniec Ostrowca, który zamiast przepisowych 50 km/h w Rudce Bałtowskiej jechał pojazdem marki Ford z prędkością 154km/h. Ponadto wyprzedzał on na linii podwójnej ciągłej, nie zastosował się do nakazu jazdy z prawej strony znaku i wyprzedzał na skrzyżowaniu inny pojazd.
Oprócz zatrzymania prawa jazdy został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł i 15 punktami karnymi.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia