Na seans filmowy i dyskusje zaprasza ostrowiecki Klub „Tygodnika Powszechnego”

To pierwsza inicjatywa Klubu 'Tygodnika Powszechnego’, który we wrześniu ubiegłego roku powstał w Ostrowcu. Dziś w Kinie Browar wyświetlony zostanie film 'xABo: Ksiądz Boniecki’ w reżyserii Aleksandry Poloczek. Po niej zaplanowano spotkanie i dyskusję.


– Jest to film dokumentalny, który został zrealizowany w ubiegłym roku. Traktuje on o nietuzinkowej postaci, mianowicie księdzu Adamie Bonieckim, którego większość zna i kojarzy z działalności Tygodnika Powszechnego, ale także jako filozofa i przede wszystkim dobrego człowieka – mówi Kamil Stelmasik z klubu Tygodnika Powszechnego. Emisja zaplanowana jest na godzinę 18.00. Wstęp jest bezpłatny, a w wydarzeniu, ze względu na epidemię koronawirusa, będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 60 osób.
Klub Tygodnika Powszechnego w Ostrowcu Świętokrzyskim liczy kilkunastu członków. Kamil Stelmasik ma nadzieję, że wraz z kolejnymi wydarzeniami, będzie się rozrastał. – Początki były dla nas trudne przez pandemię i obostrzenia – tłumaczy i zapowiada nowe inicjatywy.
W Ostrowcu zamierzają zająć się tematyką łączności pokoleń i seniorów.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia