WSBiP szykuje się do obchodów 25-lecia istnienia

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodzi w tym roku 25cio-lecie istnienia i mimo trwającej pandemii koronawirusa ostrowiecka uczelnia zamierza ten jubileusz świętować podczas kilku wydarzeń.

Jednym z nich mają być Ostrowieckie Dni Piwa i Wina. – Planujemy część naukową oraz warsztatowo-degustacyjną. Będą wykłady dotyczące piwowarstwa, winiarstwa. Wykład wstępnie zgodził się wygłosić profesor wydziału winiarstwa uniwersytetu w Tbilisi. Chcemy też zaprosić na nią piwowarzy, winiarzy z naszego regionu, bo takich w ostatnim czasie przybyło. Myślę, że to będzie ciekawe wydarzenie, które podkreśli 25-lecie naszej uczelni – mówi Justyna Osuch, dyrektor działu dydaktycznego WSBiP, zaznaczając, że ma nadzieję, że dni piwa i wina uda się zorganizować w czerwcu.
Znaczącym wydarzeniem będzie międzynarodowa konferencja poświęcona problematyce Covid-19, zarówno medycznej, ekonomicznej, jak i dotyczącej bezpieczeństwa jednostki i całego społeczeństwa. – Osoby z 10-12 krajów potwierdziły już wstępnie udział w tej konferencji. Będzie to duże, dwudniowe wydarzenie, które odbędzie się w maju przyszłego roku, lub, jeżeli sytuacja pandemiczna pozwoli, to październiku tego roku – dodaje Justyna Osuch.
Uczelnia 9 października planuje również uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego. Odbędzie się w Ostrowieckim Browarze Kultury. Dr Paweł Gotowiecki, rektor WSBiP wystąpił już o przyznanie osobom zasłużonym dla uczelni odznaczeń państwowych i resortowych. Wydana zostanie publikacja poświęcona 25cio-letniej historii WSBiP. Ufundowany zostanie też sztandar, którego ta dotąd nie posiadała.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia