Uczniowie z Sarnówka będą korzystali z mLegitymacji

żródło: pixabay.com

Uczniowie z Sarnówka będą korzystali z elektronicznej wersji szkolnej legitymacji, która tak samo jak tradycyjna potwierdzi status ucznia i uprawni do korzystania z ustawowych ulg.

– Przeszliśmy już całą procedurę – mówi Małgorzata Duda, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Sarnówku. – Procedury są dość skomplikowane, jeśli chodzi o samo prowadzenie szkoły do tego projektu. Jest to oczywiście reazlizowane we współpracy z organem prowadzącym, który musiał wydać takie pełnomocnictwo. Jest to taka już nowoczesna forma i to są dokumenty z takimi danymi wrażliwymi. Dodaje, że posiadanie mobilnej legitymacji ma wiele zalet. – To jest super rzecz ,bo to jest coś takiego jak mDowód. Uczniowie będą mogli używać legitymacji na swoich smartfonach, które przecież kochają. Mam nadzieję, że nasi uczniowie będą korzystać z tej formy bo jest to bardzo wygodna forma. Możemy z niej korzystać w każdym momencie. Jak wiemy w dzisiejszych czasach jest dużo ulg dla uczniów, zresztą zawsze tak było ,więc nie będzie tej paniki jak rodzice przeżywają – „no i znowu nie wziąłeś legitymacji”, bo teraz ta legitymacja będzie w telefonie i będzie można łatwo z niej skorzystać.

Elektroniczną wersję będą mogli wykorzystywać uczniowie już od klasy I. Z kolei uczniowie, którzy do tej pory używali tradycyjnego blankietu będą mieli dwie wersje tego dokumentu.

Warto dodać, że z mLegitymacji korzysta już 6500 szkół w Polsce.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia