Do października zmieni się otoczenie Dworca Wschodniego w Starachowicach

Wkrótce ruszą prace przy przebudowie otoczenia Dworca Wschodniego w Starachowicach. Pod koniec ubiegłego miesiąca Marek Materek, prezydent miasta podpisał umowę z firmą, która na modernizację ma czas do połowy października tego roku.

Prezydent Materek podkreśla fakt, że przetarg wygrała lokalna firma. Mówi też, że to ważna dla Starachowic inwestycja.
– Przede wszystkim powód do radości mamy wszyscy jako mieszkańcy, w końcu zmieni się otoczenie, które od lat czekało na remont. Dworzec i jego otoczenie to wizytówka miasta, to w pierwszej kolejności widzą osoby, które przyjeżdżają do danego miasta. Do tej pory musieliśmy się wstydzić za to, jak wyglądał ten teren – wyjaśnia.
Warto podkreślić, że miasto miało na ten cel zarezerwowane w budżecie około 4 miliony złotych. Tymczasem firma Budromost, która wygrała przetarg, złożyła ofertę opiewającą na kwotę blisko 2,6 miliona złotych.
Dzięki pozyskanym środkom z funduszy unijnych oraz z programu Fundusz Inwestycji Lokalnych inwestycję uda się wykonać niemal bez udziału środków własnych. Miasto z budżetu dołoży jedynie 5 procent wartości zadania.
Modernizacja zakłada rozbudowę ulicy Kolejowej, wykonanie miejsc postojowych, ale także ścieżki rowerowej oraz kanalizacji deszczowej. Przebudowana zostanie sieć elektroenergetyczna.

/bart/

Ważne wydarzenia