Józef Bryk zastąpi w sejmiku zmarłego Grzegorza Szaginiana

facebook/Józef Bryk

Józef Bryk ze Staszowa obejmie mandat radnego wojewódzkiego po śmierci Grigora Szaginiana. Ślubowanie ma złożyć na najbliższej sesji sejmiku.

– Do mnie, jako przewodniczącego dotarło postanowienie komisarza wyborczego, który podjął decyzję o obsadzeniu mandatu po świętej pamięci Grzegorzu Szaginianie. Do porządku najbliższej sesji taki punkt o zaprzysiężeniu radnego zostanie wprowadzony do porządku obrad – mówi Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
Józef Bryk w ostatnich wyborach uzyskał trzeci za zmarłym Grigorem Szaginianem wynik na liście Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Na Grigora Szaginiana w wyborach w 2018 roku zagłosowało 8 135 osób. Józef Bryk zdobył 1299 głosów. Drugi wynik należał do Pawła Zalewskiego, który jednak nie zrezygnował z mandatu poselskiego.
Przypomnijmy, że Grigor Szaginian w połowie 2019 roku wystąpił z Platformy Obywatelskiej i klubu radnych tego ugrupowania, w konsekwencji czego zostało ono rozwiązane z powodu niewystarczającej liczby przedstawicieli. Józef Bryk jest tymczasem przewodniczącym tej partii w powiecie staszowskim. – Wszyscy dobrze wspominamy Grzegorza Szaginiana, ale Józef Bryk z pewnością będzie tym politykiem, który deklaruje reprezentowanie swoich wyborców i linię Koalicji Obywatelskiej. Jest wieloletnim przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, człowiekiem i o jasnych i precyzyjnych poglądach politycznych – mówi Artur Gierada, szef Platformy Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim.
Sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego ma zostać zwołana na poniedziałek 22 marca.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia