W sobotę wernisaż wystawy Rafała Nowaka „W Bieszczadach”

fot. Rafał Nowak

W najbliższą sobotę w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy ’ W Bieszczadach’ Rafała Nowaka – rzeszowskiego fotografa artysty, członka ostrowieckiego Fotoklubu 'Galeria’ MCK .

– Wystawa „W Bieszczadach” jest to dokument, w którym możemy zobaczyć codzienne życie ludzi, którzy uciekli w Bieszczady czy wybrali to miejsce jako cel swojej egzystencji. Możemy zobaczyć smolarzy, i baców, ich uśmiech i chwile zadumy – mówi Stanisław Dunin-Borkowski, kustosz galerii.

– Powodem stworzenia tego dokumentu była chęć pokazania ludzi, którzy na co dzień żyją w Bieszczadach, o tym co robią , o ich zawodach – mówi autor zdjęć, Rafał Nowak. – Dla nich to miejsce jest miejscem ucieczki, codziennej egzystencji, takiego prywatnego raju i jakby ścieżki przeżycia. chciałem pokazać na tych kadrach, że ci ludzie tam są, oni tam żyją, egzystują i świętują. W jaki sposób zaczynają dzień i go kończą – dodaje fotograf.

35 czarno-białych fotografii z Bieszczad będzie można oglądać aż do 31 marca. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, ale obowiązuje reżim sanitarny. W związku z tym na terenie galerii może przebywać maksymalnie 30 osób jednocześnie. Sobotni wernisaż zaplanowano na godzinę 18tą.

/paw/

Ważne wydarzenia