29 Finał WOŚP w liczbach

Ostrowiecki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył liczenie pieniędzy zebranych podczas 29 Finału.

Wolontariusze – a było ich 170-ciu – spisali się na medal.

– Finał w liczbach, czyli coś co nas najbardziej interesuje wygląda następująco. Z puszek stacjonarnych i skarbonek, które stały w sklepach udało się zebrać 148 tysięcy 885 złotych i 92 grosze!. Do tego trzeba doliczyć kwotę zebraną w e-skarbonkach – 11 tysięcy 386 złotych!. Do tych sum należy dodać kwotę z licytacji ponad 300 przedmiotów, a to razem daje 183 tysiące 571 złotych! – podkreśla szef ostrowieckiego sztabu – Dariusz Czupryński.

W organizację tegorocznego finału, oprócz kwestujących wolontariuszy zaangażowanych było wiele osób: biegacze, którzy wsparli WOŚP organizując bieg pod hasłem ’ Policz się z cukrzycą’ i ostrowieckie morsy i foczki, którzy zażywając lodowatych kąpieli zbierali pieniądze do puszek. Mieszkańcy Ostrowca wylicytowali też na antenie Radia Zet złote serduszko za kwotę 50-ciu tys.zł, a Julia Malik – wolontariuszka z Ostrowca – zebrała do swojej puszki ponad 4 tys.300 zł co jest absolutnym tegorocznym rekordem. Największą kwotę w licytacjach na Allegro uzyskał obraz Krzysztofa Cioka. Został nabyty za 2 tys. 650 zł.
W ubiegłym roku na konto WOŚP w Ostrowcu wpłynęło ponad 200 tys. złotych. Tegoroczny wynik jest zatem mocno zbliżony mimo panującej pandemii koronawirusa. – To cieszy, że mieszkańcy Ostrowca chcą pomagać i mają wielkie serca – podsumowuje Dariusz Czupryński.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia