Styczeń z wyższym bezrobociem w powiecie ostrowieckim

żródło: pixabay.com

Styczeń okazał się miesiącem, w którym pogorszyły się warunki na ostrowieckim rynku pracy. Liczba bezrobotnych w powiecie wzrosła.

– Widać wyraźne pogorszenie w statystykach – mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu. W tej chwili jest 4529 osób zarejestrowanych na koniec stycznia. Porównując tę liczbę do grudnia 2020 roku to jest to wzrost o 308 osób. Więcej zarejestrowało się mężczyzn niż kobiet o 158.

Dodaje, że stopa bezrobocia dla naszego powiatu wynosi 11 i pół proc. i jest większa o 5 punktów procentowych niż stopa bezrobocia w kraju. – Najwyższą stopę bezrobocia ma Skarżysko-Kamienna, gdzie poziom sięga 16,6 proc. Następny jest Opatów. Mamy też przed sobą powiat konecki. Powiat ostrowiecki jest na 4 miejscu.

Przypomnijmy, że od połowy lutego urząd pracy wrócił do bezpośredniej obsługi petentów, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. – Liczymy na to, że ten krok w kierunku osób bezrobotnych ułatwi im aktywizację zawodową – podkreśla dyrektor Stafijowska.

/paw/

Ważne wydarzenia