Utrudnienia po wypadku na ul. Traugutta

źródło zdjęcia: Pixabay

[AKTUALIZACJA 12:00] Jak informuje policja, droga jest już przejezdna, ruch odbywa się bez utrudnień.

Jeszcze do 12:00 mogą potrwać utrudnienia w ruchu na ul. Traugutta, gdzie wczoraj kierowca ciężarówki uderzył w słup w wysokiego napięcia. Na miejscu służby energetyczne w asyście policji usuwają szkody.


Barbara Majdak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu relacjonuje, że do zdarzenia doszło wczoraj około 23:00.
– Do zdarzenia natychmiast zadysponowaliśmy trzy wozy strażackie i dziesięciu strażaków z Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego, gdyż otrzymaliśmy informację, że z pojazdu wycieka paliwo. Na miejscu okazało się, że doszło do kolizji pojazdu ciężarowego marki Mercedes z przydrożnym, podwójnym słupem energetycznym – mówi.
Zanim samochód uderzył słup energetyczny zniszczył dwa ogrodzenia i przydrożne barierki. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a kierowca przed przyjazdem służb opuścił pojazd o własnych siłach.  Strażacy spuścili wyciekające z samochodu paliwo do zbiorników i zabezpieczyli teren.
Kierowca, jak poinformowała nas Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji, został ukarany mandatem w wysokości 200 zł. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia