Ludzie listy piszą. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu organizuje konkurs

źródło: pixabay.com

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłasza konkurs na najpiękniej przepisany list miłosny Agnieszki Osieckiej do Marka Hłaski.

– Pomysł na konkurs zrodził się w związku ze zbliżającym się świętem zakochanych, a także Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego – tłumaczy Aneta Pierścińska – Maruszewska, koordynator konkursu.
Dodaje, że pisanie odręczne ma wiele zalet. Stymuluje umysł, wyzwala kreatywność i uczy cierpliwości.

Prace można dostarczać osobiście do Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu lub wysyłać pocztą tradycyjną (ul. Sandomierska 26A) do 19 lutego. W konkursie mogą wziąć udział osoby dorosłe z powiatu ostrowieckiego. Laureaci, którym komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego, przyzna trzy pierwsze miejsca, mogą liczyć na publikację ich prac w witrynach przystankowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Dla 10 autorów najpiękniejszego pisma przewidziano upominki. A sam list można znaleźć na stronie internetowej CKU w zakładce: aktualności oraz poniżej.
/marsz/

List do przepisania
Mazury, 21 VI 57 

Marku najmilszy!

Tu są Mazury, więc wielkie niebo, jezioro spokojne jak pies. Oczywiście dobry, łagodny pies.
Siedzę na brzegu starej studni, obok gdacze smutna jakaś kura, a ja chcę Ci powiedzieć parę rzeczy ważnych. Nie wiem czy dobrze to pamiętasz. Zadzwoniłeś do mnie parę dni temu i powtarzałeś „jestem wraki”! I mówiłeś, że nic nie napiszesz. I wołałeś „Nie licz na mnie”. Marek, posłuchaj mnie uważnie. Tu nie chodzi o to, żebym ja na Ciebie liczyła. Chodzi o to, żebyś Ty na mnie liczył. Żebyś wiedział, żebyś zawsze wiedział, że masz na świecie człowieka, do którego w każdy dzień, w każdym stanie i o każdej godzinie możesz przyjść… Bo nie przeraża mnie to, że mówisz o sobie złe słowa. Nawet wtedy, kiedy dzwonisz późno wieczorem i powtarzasz, „jestem wraki”. Bo to nieprawda.
Marek, masz w sobie to najpiękniejsze, co może mieć człowiek – prawdę. Nie chcesz być taki jak świat, w którym żyjesz. Jesteś najodważniejszy z naszego pokolenia, bo widzisz prawdę nawet tam, gdzie to bardzo boli.
Jesteś bardzo piękny i bardzo wiele wart.
Dlatego bzdurą są te złe słowa, które o sobie mówisz. I bzdurą jest to, czego się boisz, że już nie będziesz pisać Nie zrezygnujesz z prawdy, więc będziesz pisał. Także najlepiej w naszym pokoleniu. Chyba, że przestaniesz się buntować Ale to Ci nie grozi, wiem o tym.
Kończę ten trudny list.
Do widzenia, kochany 
Twoja Agnieszka

Marek Hłasko. Listy, wybrał, opracował i wstępem opatrzył Andrzej Czyżewski. Wydawnictwo Agora, Warszawa 2014.

Podziel się

Ważne wydarzenia