Tylko 60 dawek szczepionki otrzyma w tym tygodniu szpital

Nie dziś, a dopiero jutro ostrowiecki szpital otrzyma kolejną dawkę szczepionek. Dostawy preparatów opóźnione są w całym kraju.


Jak informuje Adam Karolik, zastępca dyrektora do spraw medycznych placówki, w tym tygodniu otrzymają tylko 10 fiolek szczepionki, co pozwoli na zaszczepienie jedynie 60 osób.
– Na te szczepionki są już wygenerowane skierowania zewnętrzne, więc będzie to jedynie szczepienie populacyjne. Nie możemy tymi dawkami dysponować swobodnie, więc nadal wstrzymane jest szczepienie grupy „zero” – wyjaśnia.
Dyrektor Karolik podkreśla, że w dalszym ciągu na pierwszą dawkę szczepionki w powiecie ostrowieckim czeka ponad 450 osób z grupy 'zero’, czyli między innymi pracowników służby zdrowia. W samym szpitalu na szczepienie czeka 50 osób personelu.
W tej sprawie w Ministerstwie Zdrowia interweniowało ostrowieckie starostwo. Bezskutecznie. Jedna odpowiedź jaką dostali jest taka, że szczepienia grupy 'zero’ w dalszym ciągu są wstrzymane i nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione.
Pod koniec tego tygodnia do lecznicy ma dotrzeć także szczepionka firmy Astra Zeneca.
– Jest to szczepionka przeznaczona dla nauczycieli i na razie nie wiemy którego dnia będzie ta dostawa i w jakiej ilości. Koło środy, czwartku powinniśmy wiedzieć więcej i jeżeli te szczepionki dostaniemy, to będziemy szczepić nawet w dni wolne od pracy – zapowiada Adam Karolik.
Dyrektor Karolik dodaje, że pracownicy szpitalnego punktu szczepień przejdą dziś szkolenie on-line z podawania szczepionki firmy Astra Zeneca.

/bart/

Ważne wydarzenia