Znamy terminy naboru do klas pierwszych gminnych szkół podstawowych

żródło: pixabay.com

Od połowy lutego gminne szkoły podstawowe będą przyjmować zapisy na rok szkolny 2021/2022. Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych, rozpocznie się dokładnie 15 lutego.

We wszystkich placówkach obowiązuje tzw. rejonizacja, co oznacza, że placówki te przyjmują dzieci zamieszkujące w ich obwodzie. – Ale to, że ona obowiązuje nie oznacza, że rodzice nie mogą sobie wybrać szkołę, do której chcieliby zapisać dziecko. Zostawiamy taką furtkę dla rodziców, bo tak się w Ostrowcu dzieje. Rejonizacja służy nam głównie do tego, aby monitorować realizację obowiązku szkolnego przez poszczególne dzieci. Sprawdzamy po prostu, czy wszystkie dzieci, zameldowane w konkretnym obwodzie, realizują ten obowiązek. Czy po prostu chodzą do szkoły – podkreśla Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji ostrowieckiego urzędu miasta. Przypomina także, że dzieci 6-letnie również mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

Aby zapisać dziecko do szkoły wystarczy pobrać i wypełnić ze strony urzędu miasta papierowy formularz. Wnioski dostępne są także w sekretariatach poszczególnych szkół. Składanie dokumentów potrwa od 15 lutego do 19 marca 2021 r. Przypomnę, że w Ostrowcu na uczniów czeka osiem publicznych placówek. A naukę w pierwszych klasach rozpocznie około 400tu siedmiolatków z Ostrowca.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia