Rusza proces oskarżonego o molestowanie byłego proboszcza ostrowieckiej parafii

Obraz Himsan z Pixabay

3 lutego rozpocznie się proces Józefa G. byłego proboszcza Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, który oskarżony jest o wykorzystanie seksualne kilkunastoletniego ministranta i grożenie mu w celu złożenia korzystnych dla siebie zeznań.

Miało do tego dojść na przełomie 2005 i 2006 roku, gdy Józef G. pełnił funkcję proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu. Tamtejszy Sąd Rejonowy wyznaczył wstępnie 4 terminy rozprawy, z których ostatni przypada na połowę marca i już wtedy mógłby zapaść wyrok. – Niewykluczone, że pojawią się wnioski dowodowe obrońców o przesłuchanie jakiś świadków wskazanych przez obronę, ale na chwile obecną nie mam takiej wiedzy. Wszystko okaże się w toku procesu – mówi prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy tarnobrzeskiej prokuratury. Ta wnioskowała o przesłuchanie kilkunastu osób. Ze względu na dobro pokrzywdzonego wniesie o wyłączenie jawności postępowania. – Bedzie złożony taki wniosek o wyłączenie jawności z uwagi na to, że mogłoby dojść do naruszenia ważnego interesu prywatnego osoby, która występuje w tym procesie jako pokrzywdzony – dodaje prokurator Dubiel
Były proboszcz ostrowieckiej parafii od chwili zatrzymania we wrześniu ubiegłego roku przebywa w tymczasowym areszcie w zakładzie karnym w Rzeszowie.

/mag/

Ważne wydarzenia