Mała Eryka potrzebuje pomocy !!!

Ostrowieckie morsy i foczki pomagają. Kąpiele w lodowatej wodzie połączyli ze zbiórką pieniędzy na leczenie chorej Eryki.

-Akcja była zupełnie spontaniczna. Zebraliśmy 900 złotych mówi. Ostrowieckie morsy i foczki są zimnolubne, ale mają gorące serca i chcą pomagać – mówi Tomasz 'Kosmaty’ Kosmaciński, weteran wśród ostrowieckich morsów.

Eryka ma 2,5 roku. Jest mieszkanką Ostrowca. Urodziła się z bardzo rzadką wadą nóżki występującą raz na 50 000 tys. urodzeń.

– W prawej nóżce dziecka brakowało całkowicie kości strzałkowej, kość piszczelowa była skrócona i wygięta co powodowało deformację stopy. Stópka była mocno zdeformowana i posiadła tylko trzy paluszki. Eryczka już jest po pierwszej operacji. 30 sierpnia trafiła na stół operacyjny w Paley European Institute, który powstał w Warszawie.Operacja polegała na rekonstrukcji stopy oraz przycięciu i wyprostowaniu piszczeli. Trwała ponad 4 godziny, ale zakończyła się sukcesem – opowiada Justyna Marynowska z Fundacji 'Bo w nas jest moc’ pod opieką której jest dziecko.

Niestety wydłużanie trzeba będzie powtarzać co 3-4 lata aż do zakończenia procesu wzrostu przez Erykę. Koszt operacji to około 250 tysięcy złotych. Obecnie na koncie Fundacji jest 100 tys. dlatego potrzebna jest pomoc finansowa. Można to zrobić przez stronę internetową Fundacji ’ Bo w nas jest moc’, przez portal pomagam.pl wpisując w wyszukiwarkę Eryka Adamczyk lub przez facebooka Fundacji.

– Eryczkę można również wesprzeć na utworzonych w tym celu zbiórkach internetowych.Chciałbym zachęcić do brania w nich udziału. Można wylicytować fajne gadżety, fajną usługę a jednocześnie pomóc Eryce – apeluje Tomasz Marynowski z Fundacji 'Bo w nas jest moc’. Wśród fantów przeznaczonych do licytacji jest koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografem najlepszego piłkarza świata – Roberta Lewandowskiego – dodaje.
Linki do zbiórek internetowych:
oraz wpłacając bezpośrednio na udostępnione przez Fundację konto bankowe:
Odbiorca:
Fundacja Bo w nas jest moc
ul. Żurawinowa 2
27-400 Ostrowiec Św.
Numer w Pekao S.A.
70 1240 5035 1111 0010 9446 2895
IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych)
SWIFT/BIC: PKOPPLPW ,
Tytułem
Darowizna dla Eryki Adamczyk
Fundacja zorganizowała również dla Eryczki licytacje charytatywne, które odbywają się na grupie FB: Fundacja Bo w nas jest moc – licytacje dla Eryczki https://www.facebook.com/groups/510965439487030
oraz prowadzi fanpage Eryczki również na portalu społecznościowym FB: Dla Eryczki https://www.facebook.com/PomocDlaEryki
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia