29.Finał WOŚP coraz bliżej

żródło: pl-pl.facebook.com/sztab.wosp.ostrowiec.swietokrzyski

W najbliższą niedzielę odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do końca tego tygodnia wolontariusze będą odbierać identyfikatory i puszki, a w sieci trwa licytacja wielkoorkiestrowych gadżetów i licznych przedmiotów.

Wśród nich również te z fundacji z autografami Jurka Owsiaka – kubki i koszulki, kartki pocztowe, książki czy doładowania kart do telefonu. Są również dary przekazane przez ostrowczan. Łącznie licytować można ponad 200 przedmiotów. – Mamy żagiel z autografem Mateusza Kusznierewicza, mistrza olimpijskiego. Mamy bilety MZK sprzed lat rozpoczynające się od numeru 1. Są obrazy przekazywane przez naszych mieszkańców a także maski egipskie, popiersia. Tych ciekawych przedmiotów jest bardzo dużo – wylicza Dariusz Czupryński, szef ostrowieckiego sztabu, dodając, że największą popularnością cieszy się wspomniany żagiel z autografem Mateusza Kusznierewicza oraz gadżety WOŚP.

Przypomnijmy, że tegoroczna, już 29 kwesta prowadzona jest także w sieci i w tym roku, przez pandemie koronawirusa, pieniądze zbierać można także do e-skarbonek. A orkiestra w tym roku gra dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia