Trudne warunki pogodowe i alkohol przyczyną groźnego wypadku

Wczoraj na drogach regionu panowały wyjątkowo trudne warunki do jazdy. Doszło do groźnych wypadków. Jeden z nich spowodował nietrzeźwy mieszkaniec miasta.

Wieczorem na drodze wojewódzkiej w miejscowości Czajęcice załadowana ciężarówka przewróciła się na pobocze. Kierowca dziś powiadomił o zdarzeniu policję, prosząc o pomoc i zabezpieczenie miejsca podczas stawiania samochodu na koła z pomocą dźwigu. Policjanci kierowali na miejscu ruchem.

Około godziny 18.00 na ulicy Sienkiewicza przed Boksycką zderzyły się ze sobą cztery samochody. Konieczna była interwencja straży pożarnej, która z jednego z nich musiała wydostać mężczyznę. Sprawca, jak informuje Rafał Dobrowolski z ostrowieckiej policji – był nietrzeźwy – miał blisko 1,5 promila w organizmie. – Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki citroen 52-letni mężczyzna uderzył w pojazd audi, następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowy w pojazd marki nissan, którym kierował 79-letni mieszkaniec naszego miasta. Citroen, po uderzeniu w nissana odbił się od niego i  uderzył w jeszcze jeden pojazd marki toyota. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze – relacjonuje Rafał Dobrowolski.
Zakleszczony w Nissanie 79-latek został przewieziony do szpitala.

Trudne warunki na drodze powodowały też mniejsze kolizje, głównie na parkingach, gdzie też było bardzo ślisko. Funkcjonariusze apelują o rozważną jazdę.

Na dziś synoptycy nie zapowiadają już tak intensywnych opadów śniegu, ale obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

Dodam, że wczorajsze silne opady śniegu powodowały miejscami też inne utrudnienia na drogach. Mokry i ciężki śnieg łamał gałęzie tarasując je w kilku miejscach. Usuwali je strażacy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia