Projekt dla młodych bezrobotnych. Ruszył nabór

Powiatowy Urząd Pracy rusza z realizacją projektu 'Od bierności do zawodowej aktywności”, który ma zaktywizować młodych bezrobotnych w wieku 18-29 lat, zwłaszcza osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niepełnosprawnościami i niskimi kwalifikacjami.

-Nabór do tego projektu będziemy prowadzić do września przyszłego roku, w każdym kwartale chcemy rekrutować około 13 osób. Młode osoby bezrobotne w ramach tego projektu będą zatrudniane w ramach prac interwencyjnych. Osoby zainteresowanie udziałem w projekcie prosimy o kontakt z doradcą klienta. Zapraszamy również pracodawców, bez których nie uda nam się zrealizować tego projektu, do współpracy z naszym Centrum Obsługi Pracodawców – mówi Joanna Wiewiór, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej w urzędzie.
Podkreśla, że pracodawcy mogą już składać wnioski o refundację kosztów prac interwencyjnych w wysokości 1400 złotych za każdy miesiąc na okres 6ciu miesięcy. Pracodawca będzie też musiał utrzymać zatrudnienie takiej osoby bezrobotnej przez kolejne 3 miesiące.

Projekt będzie realizowany przez 2,5 roku do czerwca 2023 roku. Powiatowy Urząd Pracy pozyskał na jego realizację blisko 1 milion złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia