Ulica Wesoła w Wymysłowie doczekała się remontu

źródło zdjęć: profil FB Lecha Łodeja

Mieszkańcy Wymysłowa w gminie Kunów mogą już korzystać z wyremontowanej ulicy Wesołej. Oficjalny jej odbiór odbył się w ubiegły czwartek.

Lech Łodej, burmistrz Kunowa podkreśla, że remont był długo wyczekiwany i ma zniwelować wiele niedogodności z jakimi borykali się mieszkańcy miejscowości.
– To krótki, 90-metrowy odcinek, na którym ciągle zbierała się woda, która dostawała się na posesje i utrudniała między innymi dojazd dzieciom do szkoły. Przez wiele lat była utrapieniem nie tylko mieszkańców, ale też naszym, ponieważ do Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie ciągle spływały skargi. Myśleliśmy nad różnymi rozwiązaniami, ale w końcu postanowiliśmy wykonać remont – tłumaczy.
Remont kosztował 80 tysięcy złotych i został w całości pokryty ze środków gminy. W ramach inwestycji wymieniona została nawierzchnia, droga została wyprofilowana, a w miejscach gdzie woda spływała do posesji, wykonane zostały krawężniki.
Burmistrz Łodej dodaje, że jeżeli woda mimo remontu wciąż dokuczałaby mieszkańcom ulicy, to gmina wykona w tamtym miejscu dodatkowe korytka.

/bart/

Ważne wydarzenia