29.Finał WOŚP: rekrutacja wolontariuszy została wydłużona

żródło: wosp.org.pl

Wciąż trwa rekrutacja wolontariuszy do 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu.

Do tej pory zgłosiło się dopiero około 150 osób, a potrzeba blisko 300 wolontariuszy. – Tradycyjnie o tej porze roku, przed każdym finałem tych miejsc już brakowało. Teraz jeszcze są dostępne. Nie kończymy rejestracji.W związku ze zmianą daty finału rekrutacja wolontariuszy zostaje wydłużona i potrwa do 21 stycznia. Jeśli ktoś jeszcze nie podjął decyzji, ale chce pomagać i grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy to zapraszamy – mówi Dariusz Czupryński, szef ostrowieckiego sztabu WOŚP.

Zwraca uwagę, że podobna sytuacja dotycząca naboru wolontariuszy ma miejsce w wielu innych miastach powiatowych. – W każdym sztabie widać mniejsze zainteresowanie. Być może ludzie się boją. Natomiast nie ma się czego obawiać, każdy wolontariusz dostanie po dwie maseczki. Dostępne będą płyny do dezynfekcji. Przy rozliczaniu zachowana będzie bezpieczna odległość. Tak więc reżim sanitarny będzie zachowany – zapowiada szef ostrowieckiego sztabu i zachęca, żeby zgłaszać się jak najszybciej, bo załatwienie formalności zawsze trochę trwa. – Prosimy, by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę – mówi Dariusz Czupryński.

Przypomnijmy, że tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, planowany pierwotnie na 10y stycznia, w związku z wprowadzeniem narodowej kwarantanny został przeniesiony na 31y stycznia. Wolontariusze w ramach najbliższej zbiórki będą kwestować dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia