Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o pedofilię proboszczowi z Ostrowca trafił do sądu

Jest akt oskarżenia przeciwko Józefowi G. byłemu proboszczowi Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, któremu Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postawiła we wrześniu tego roku zarzuty m.in. wykorzystywania seksualnego osoby małoletniej.

– Został on oskarżony o dopuszczenie się wobec małoletniego poniżej lat 15 innych czynności seksualnych, jak również o nakłanianie świadka za pomocą groźby bezprawnej do złożenia korzystnych dla niego zeznań. Józefowi G. grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności – mówi prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy tarnobrzeskiej prokuratury.
Sprawa będzie się toczyć przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu. Akt oskarżenia trafił do tamtejszego sądu w ubiegłym tygodniu, a pierwszy termin rozprawy ma zostać wyznaczony w lutym przyszłego roku. Sąd zdecydował też o przedłużeniu na kolejne 3 miesiące tymczasowego aresztu. Były proboszcz ostrowieckiej parafii przebywa w zakładzie karnym w Rzeszowie.
Przypomnijmy, że do przestępstwa z udziałem księdza miało dojść na przełomie 2005 i 2006 roku, gdy Józef G. pełnił funkcję proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu. Ofiarą był wówczas 12-letni ministrant, a dziś kleryk. W jego imieniu Watykan o sprawie poinformował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Została przekazana do nuncjusza papieskiego w Warszawie i metropolity lubelskiego arcybiskupa Stanisława Budzika.

/mag/

Ważne wydarzenia