Ostrowieccy uczniowie piszą listy…o ekologii

Gmina Ostrowiec rozstrzygnęła konkurs pn. ”List do Rodziców – ekologia to nie fanaberia”, który skierowany był do uczniów ostrowieckich szkół podstawowych z klas 4-6 oraz 7-8.

Dzieci i młodzież miały za zadanie napisać list do własnych rodziców, celem zwrócenia ich uwagi na ilość wytwarzanych odpadów w gospodarstwie domowym oraz na problem zaśmiecania naszej planety. List miał być jednocześnie prośbą o troskę o naszą planetę – informuje Edyta Macias z Urzędu Miasta w Ostrowcu.
– Ilość nadesłanych listów zaskoczyła komisję konkursową. Bardzo cieszymy się z tak dużego odzewu i zainteresowania tematem ekologii. Mieliśmy jednak bardzo dużo pracy i wątpliwości, bo wpłynęło do nas 69 prac. Bardzo bogate prace, bardzo szczegółowych informacji na temat np. recyklingu – mówi, podkreślając, że wiele listów było bardzo osobistych, napisanych wprost z serca. – Musieliśmy podjąć decyzję i tak się stało. W każdej kategorii mamy 3 miejsca i wyróżnienia. Pierwsze miejsce w klasach 4-6 zajął chłopiec ze szkoły podstawowej nr 10, a w kategorii klas starszych 7-8 – dziewczynka ze szkoły podstawowej nr 3 – wylicza Edyta Macias.

Nazwiska zwycięzców znajdują się na stronie eko.um.ostrowiec.pl a nagrody m.in. w postaci plecaków, sprzętu elektronicznego zostaną wręczone niebawem przez prezydenta miasta.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia