’Wędrowiec Świętokrzyski’ dla Krzemionek

Muzeum Historyczno – Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zostały nagrodzone statuetką 'Wędrowca Świętokrzyskiego’ w kategorii atrakcja turystyczna. To nagroda od kilku lat wręczana przez samorząd województwa w ramach Światowego Dnia Turystyki.

– W dobie pandemii, która tak mocno odcisnęła swe piętno na turystyce to wyróżnienie jest swego rodzaju wyzwaniem. Traktujemy to także jako wyzwanie, które będzie nas mobilizować w maju przyszłego roku, kiedy zakończy się remont muzeum i zaczniemy przyjmować pierwszych turystów – mówi Andrzej Przychodni, dyrektor Muzeum, które – przypomnijmy – w 2019 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. I, jak ocenia, to na pewno miało wpływ w przyznaniu nagrody Wędrowca Świętokrzyskiego.
Nagrodę w kategorii przedsiębiorstwo turystyczne otrzymało Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe 'MAJSAK” – Camping Browarny.
W kategorii gmina turystyczna – Bodzentyn, osobowość turystyczna – Marzena Martyńska, sekretarz PTTK Sandomierz, organizacja turystyczna – Oddział Świętokrzyski PTTK.
Specjalne wyróżnienie, tzw. 'SuperWędrowca Świętokrzyskiego” za wybitne zasługi dla rozwoju turystyki w regionie otrzymał Świętokrzyski Park Narodowy. – W dzisiejszych, bardzo trudnych czasach pandemii, która ma niestety ogromny wpływ na turystykę ważne, że są wśród nas ludzie, którzy powodują, że Świętokrzyskie jest atrakcyjne turystycznie i dbają o to, by jak najwięcej osób dowiedziało się o zaletach naszego regionu – mówił członek zarządu województwa Tomasz Jamka.

/joge/

Ważne wydarzenia