Mikołajkowa niespodzianka „Promyka” dla uczniów już przygotowana

W Przedszkolu i Szkole Specjalnej 'Promyk’ w Ostrowcu Świętokrzyskim trwają ostatnie przygotowania do ugoszczenia jutro Świętego Mikołaja. Spotkanie ma być miłe i przede wszystkim bezpieczne. Odbędzie się w reżimie sanitarnym w ogrodzie, który przystroili pracownicy placówki.

– Girlandy zostały wyplecione własnoręcznie przez nas. Są powieszone pod oknami. Są rozstawione skrzaty w całym ogrodzie – mówi Bożena Młynek, dyrektor 'Promyka’. Podkreśla, że z Mikołajem spotkają się nie tylko przedszkolaki, które cały czas uczą się stacjonarnie, ale też uczniowie szkoły podstawowej, którzy mają lekcje on-line i od dawna nie odwiedzały murów szkoły. – Chcemy naszym dzieciom sprawić radość w trudnym dla nich czasie izolacji – mówi dyrektor Młynek. – To zdalne nauczanie niestety przytłacza i to jest bardzo trudna sytuacja dla rodziców i dzieci, zwłaszcza dla dzieci z niepełnosprawnością, a mamy właśnie takich uczniów. Chcemy im dać troszkę radości, żeby nacieszyły się u nas z Mikołaja i spotkania z wychowawcami, z którymi kontaktują się wyłącznie przez komunikatory. Taki osobisty kontakt, nawet krótki, jest bardzo ważny. Spotkanie będzie oczywiście w reżimie sanitarnym, w ogrodzie i w odstępach czasowych – dodaje.
Dzieci otrzymają paczki wypełnione słodkościami i zabawkami. Będą to klocki i lalki przyniesione przez Mikołaja, ale kupowane ze środków własnych. – Oszczędzamy po to, żebyśmy mieli także na takie właśnie cele – podkreśla dyrektor placówki.
Na wsparcie w formie konsultacji w wychowawcami i specjalistami placówki liczyć jutro będą mogli też rodzice uczniów. – Jesteśmy do dyspozycji i czekamy – zaznacza Bożena Młynek.

/mag/

Ważne wydarzenia