W Ostrowcu pojawiły się 'wesołe ławeczki’

Wesołe ławeczki to kolejna inicjatywa mieszkańców Ostrowca, biorących udział w projekcie Akcja Aktywizacja. Realizuje go drugi rok z rzędu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W ostatnią sobotę uczestnicy projektu zorganizowali na Rynku Ostrowiecki Dzień Uśmiechu, na osiedlu Częstocice wybierali najaktywniejszego mieszkańca pod hasłem 'Jak dobrze mieć sąsiada’ oraz sadzili drzewa i krzewy na pobliskim placu zabaw. Teraz członkowie grupy osób zagrożonych wykluczeniem z powodu bezdomności przygotowali kolorowe ławki z palet i ustawili je w różnych miejscach miasta.
– Co ważne, ławki wykonywali też uczestnicy ubiegłorocznej edycji naszego projektu, co pokazuje, że ma on sens. Skupia ludzi, zachęca do działania, buduje więzi – podkreślał w Radiu Ostrowiec Damian Głuszyński z MOPS-u i mówił, gdzie zostaną ustawione ławki. – Jedna stanie w Parku Fabrycznym, dwie kolejne na dole schodów – jak się idzie od strony ulicy Okólnej w kierunku ulicy Reja. Te mają po bokach donice, do których wiosną wsadzone zostaną kwiaty, by było jeszcze przyjemniej – wyjaśniał.

W ubiegłorocznej 'Akcji Aktywizacji’ wzięło udział 60 osób, w tym roku uczestniczy w niej podobna liczba mieszkańców miasta. A na 'wesołych ławeczkach’ można przysiąść od wczoraj.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia