16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć

pixabay.com/victoria_borodinova

25 listopada to Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, który rozpoczął 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Zamyka je 10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym czasie na całym świecie prowadzone są działania, mające przeciwdziałać przemocy i dyskryminacji.

W największą kampanię informacyjną 'Białej Wstążki’ tradycyjnie z szeregiem działań włącza się Ostrowiec. – W tym roku mamy dość trudną sytuację, ponieważ mamy zagrożenie epidemiologiczne. Nie rezygnujemy jednak i podejmujemy wiele działań. Prowadzona jest spotowa kampania informacyjna w Radiu Ostrowiec, w przygotowaniu są materiały w formie ulotek i plakatów. Przy zachowaniu reżimów sanitarnych wyjdziemy też na ulice miasta, żeby rozmawiać z mieszkańcami. Będziemy przypinać im białe wstążki, które są symbolem walki z przemocą wobec kobiet – mówi Małgorzata Pietruszka, szefowa Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
Jak dodaje, na Rynku z białymi wstążkami pojawią się w sobotę o 9. Chcą przekonywać, by nie być obojętnym wobec przemocy i zgłaszać takie przypadki zarówno do nich, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie jak i na policję, na przykład dzwoniąc na numer alarmowy 112.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia