Sztab WOŚP w Ostrowcu już działa i czeka na wolontariuszy

10 stycznia zaplanowano 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znany jest cel tegorocznej zbiórki pieniędzy. To wyposażenie oddziałów laryngologi, otolaryngologi i diagnostyki głowy. Przez pandemię koronawirusa nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądał i jak zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy.

– Licytacje na pewno będą prowadzone w internecie i do tego w Ostrowcu już się przygotowujemy – mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu w mieście, który działa już od kilku dni. – Nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna, więc bierzemy pod uwagę kilka scenariuszy finału. Być może będzie to tradycyjny koncert i światełko do nieba, jeżeli będzie taka możliwość. Bierzemy też pod uwagę możliwość zorganizowania koncertu on-line i w takiej samej formie licytacji – wyjaśnia.
Ostrowiecki sztab WOŚP rozpoczął dziś rekrutację wolontariuszy. Tak, jak w latach poprzednich, ma być ich trzystu. Rejestracja odbywa się zdalnie, przez internet. – Po skontaktowaniu się z nami, wolontariusz otrzyma od nas specjalny kod i sam będzie mógł się zarejestrować na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl – wyjaśnia Dariusz Czupryński.
Dziś trudno przewidywać, czy wolontariusze będą mogli zbierać pieniądze na ulicach do tradycyjnych puszek. WOŚP umożliwi im zakładanie skarbonek wirtualnych, co ma pozwolić na zbieranie pieniędzy przez internet.

/mag/

Ważne wydarzenia