Pilnie potrzebne osocze ozdrowieńca dla chorego na Covid-19 Kazimierza Kocowskiego

Kazimierz Kocowski, powstaniec warszawski, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w powiecie ostrowieckim jest zakażony koronawirusem. Pierwsze oznaki choroby pojawiły się u niego przed dwoma tygodniami. Jego stan szybko bardzo się pogorszył. Osocza ozdrowieńców dla niego pilnie poszukuje żona, Eulalia.

– Mąż leży w szpitalu w Ostrowcu na Oddziale Intensywnej Terapii. Jest w bardzo ciężkim stanie. Zawsze był bardzo twardy i tyle przeżył. Bardzo teraz potrzebuje osocza o grupie A lub AB, oddane w województwie świętokrzyskim. Bardzo proszę o szybką pomoc – apeluje pani Eulalia.

87-letni Kazimierz Kocowski jest nieprzytomny i podłączony do respiratora. Osocze może uratować mu życie. Musi być oddane przez ozdrowieńca w województwie świętokrzyskim.
Osocze w naszym regionie jest pobierane tylko w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Mogą je oddawać osoby zdrowe w wieku 18-65 lat, które przeszły zakażenie koronawirusem i minęło już co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów, albo 18 dni od zakończenia izolacji,
albo ozdrowieńcy po 14 dniach od potwierdzenia obecności przeciwciał w ich organizmie. Osocza ozdrowieńców bardzo brakuje i każda pomoc jest bardzo potrzebna.

/mag/

Ważne wydarzenia