Ogród Zdrowia coraz bliżej zakończenia. Gmina pozyskała dodatkowe środki

Na osiedlu Ogrody w sąsiedztwie szkoły podstawowej nr 5 trwają intensywne prace związane z budową Ogrodu zdrowia. – Pierwszy etap realizacji już za nami. Pojawiły się już zaplanowane chodniki i ścieżki. Zamontowane zostały ławki i pergola. Kształtowany jest obecnie teren, trwają nasadzenia roślin – informuje Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej w ostrowieckim urzędzie miasta.

– Mamy nadzieję, że wykonawca się wyrobi ze wszystkimi rzeczami. Z rozmów, które prowadzimy wynika, że elementy wyposażenia i wszystkie urządzenia już ma. Pozostała kwestia montażu i posadzenia roślin. A tych będzie bardzo dużo na terenie tego ogrodu. Mamy taką gwarancję od wykonawcy, że wszystko powinno się udać – mówi naczelnik Majcher.

Przypomnijmy, że budowa Ogrodu zdrowia wyniesie 1 milion 618 tysięcy złotych. Ostrowiecki samorząd pozyskał jednak dodatkowe środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
– Są dobre wieści, bo mamy dofinansowanie, które kształtuje się w granicach 1 miliona 100 tysięcy złotych. Dodatkowo w ramach takiej adaptacji do zmian klimatu, udało się gminie pozyskać kwotę 423 tysięcy 450 złotych. Będziemy mogli ją wykorzystać przy realizacji tego zadania. Można zatem powiedzieć, że większość środków, które będą przeznaczone na realizację tego zadania będą pochodziły z zewnątrz – podkreśla naczelnik Majcher.

Ogród zdrowia ma powstać do końca tego roku. Na jego terenie pojawią się tzw. ścieżki sensoryczne z różnego rodzaju podłoża – kostki brukowej, piasku, kamyków i szyszek, mające oddziaływać na różne zmysły. Wykonawcą tej inwestycji jest firma Star z Żabna.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia