Jak będą kursować autobusy MZK 31 października i 1 listopada?

[AKTUALIZACJA 16:00]: W ZWIĄZKU Z DECYZJĄ RZĄDU O ZAMKNIĘCIU CMENTARZY 31 PAŹDZIERNIKA, 1 LISTOPADA ORAZ 2 LISTOPADA, AUTOBUSY BĘDĄ KURSOWAĆ ZGODNIE Z NORMALNYM ROZKŁADEM JAZDY.

Miejski Zakład Komunikacji rozwiesił już rozkłady jazdy, jakie będą obowiązywać 31 października i 1 listopada.

Jarosław Kateusz prezes spółki podkreśla, że jak co roku spółka w te dni wypuści kilka dodatkowych autobusów począwszy od soboty.
– Czas jest, jaki jest. Do ostatniej chwili nie byliśmy pewni czy cmentarze będą otwarte, ale ostatecznie podjęliśmy decyzję o wypuszczeniu dodatkowych autobusów. Tego dnia, czyli w sobotę uruchamiamy linię „S”, która zabierać będzie pasażerów w godzinach od 9:00 do 17:00 – tłumaczy.
Linia S kursować będzie od Cmentarza w Szewnie, przez ulice Traugutta i Radwana, dalej aleją Jana Pawła II, Waryńskiego i Długą do Kolonii Robotniczej.
Dzień później, 1 listopada oprócz wspomnianej wcześniej linii będą kursować także linia C, od Ogrodowej, przez Radwana, Polną, Sienkiewicza do Kolonii Robotniczej, linia D od ulicy Rudzkiej w Denkowie do Kolonii Robotniczej, linia E od Kątów Denkowskich przez Bałtowską, Radwana, Chrzanowskiego do Denkowa oraz linia K od cmentarza w Szewnie, przez Ostrowiec do Kunowa.
Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne są na przystankach.
Jarosław Kateusz apeluje o stosowanie maseczek w autobusach, a także przypomina, że podróżować w związku z obostrzeniami może tylko 30 proc. pasażerów. Informacje o ilości dostępnych miejsc będą wywieszone na pojazdach.

/bart/

Ważne wydarzenia