Wściekłe kobiety będą jutro blokować Rondo Republiki Ostrowieckiej

Kobiety skupione wokół facebookowej grupy Marsz w obronie kobiet w Ostrowcu Świętokrzyskim nie składają parasolek i ponownie wychodzą na ulicę. W internecie planują organizację kolejnego protestu przeciwko wprowadzeniu zakazu usuwania ciąży w przypadku ciężkiej i nieodwracalnej wady płodu.

Jutro, czyli w środę 28 października będą blokować najbardziej ruchliwe w mieście Rondo Republiki Ostrowieckiej. Na facebooku utworzone jest już wydarzenie Spacer ulicą Sandomierską w Ostrowcu Świętokrzyskim i z każdą minutą przybywa deklaracji udziału w nim.
Zbiórka uczestników została zaplanowana na 13.40 w Parku Fabrycznym, a sama blokada ronda ma nastąpić w szczycie ruchu – między 14.00 a 16.00. Będzie to tym dotkliwsze, że wciąż zamknięty jest przejazd kolejowy przy ulicy Żeromskiego.
Protest będzie polegał na ciągłym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych na Rodzie Republiki Ostrowieckiej. O 16 uczestnicy zamierzają wyruszyć na Rynek i tam o 17.00 znów głośno i tłumnie wyrazić swoją złość na rządzących.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia