Nowe zakażenia wśród urzędników starostwa i radnych powiatowych

Są wyniki testów na obecność koronawirusa, jakie wykonano po sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, w której uczestniczył Paweł Walesic. Kiedy u radnego, już po obradach, potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2, dla bezpieczeństwa na testy skierowanych zostało 28 osób. To pozostali radni i obsługujący pracę rady pracownicy starostwa.
– Członkowie zarządu mają wyniki ujemne, jak również wszyscy pracownicy obsługujący sesje mają wyniki ujemne. To są te informacje, które mogą oficjalnie podać – mówi starosta Marzena Dębniak. Jak ustaliliśmy, zakażenie koronawirusem wykazał test radnego Marcina Jabłońskiego. Radny zapobiegawczo wcześniej poddał się samoizolacji, teraz jest już oficjalnie w kwarantannie.  Wynik niejednoznaczny ma Dariusz Czupryński, od którego wczoraj ponownie pobrano wymaz do badania. Również on poddał się samoizolacji.
Starosta Dębniak zaznacza, że do zakażenia obu radnych raczej nie doszło na sesji. – Ta sesja była krótka. Reżim sanitarny był zachowany. Pojedyncze przypadki są w niemal wszystkich instytucjach – słyszymy.
Nowe zakażenia pojawiły się wśród urzędników starostwa. – Mamy osoby na kwarantannie i osoby zakażone – mówi starosta Dębniak. Wyjaśnia, że chodzi o pracowników, którzy na testy są kierowani przez lekarza pierwszego kontaktu po wystąpieniu objawów infekcji.
Urzędnicy starostwa od ubiegłego tygodnia pracują rotacyjnie, by utrzymać płynność pracy i ograniczyć transmisję różnych infekcji.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia